تبلیغات
مریم - تماس های جعلی برای دسترسی به سیم کارت در ایران
کلیک کن ضرر نمی کنی

مریم

تماس های جعلی برای دسترسی به سیم کارت در ایران :[عمومی , ]


کارشناسان هشدار می دهند که اخیرا برخی تماس ها با تلفن همراه و تقاضاهای مشکوک باعث برخی مزاحمت ها برای کاربران تلفن همراه شده است.

بر این اساس کارشناسان هشدار می دهند:در صورتیكه با تلفن همراه شما تماسی برقرار شد و در آن شخص یا اشخاصی ادعا نمودند كه از مهندسین شركت مخابرات یا (شبكه) هستند و قصد چك نمودن خط شما را دارند و از شما تقاضا نمودند كه دكمه 90# یا 09# یا هر عدد دیگر را شماره گیری نمایید،بدون هیچگونه شماره گیری فورا" تماس را قطع كنید.

شركتی جعلی بدین وسیله به سیم كارت شما دسترسی خواهد یافت و از طریق خط شما و با هزینه شما تماسهای تلفنی برقرار خواهد كرد.

لطفا" به منظور متوقف كردن این كار ، پیغام را برای دیگر دوستان نیز ارسال نمایید.

همچنین تمامی كاربران تلفن همراه توجه داشته باشند در صورتیكه با شما تماسی برقرار شد و در نمایشگر گوشی شما این پیغام ظاهر شد: (XALAN) از پاسخ دادن به آن خودداری نمایید و تماس را به سرعت قطع كنید.

در صورت جواب دادن به تماس،گوشی شما ویروسی خواهد شد.این ویروس اطلاعات IMEI وIMSI را از روی گوشی و سیم كارت شما پاك خواهد كردكه این امر باعث قطع ارتباط شما با شبكه تلفن همراه خواهد شد و شما مجبور خواهید بود گوشی دیگری خریداری نمایید.

این اطلاعات به تایید شركتهای موتورولا(MOTOROLA) و نوكیا(NOKIA) رسیده است.هم اكنون میلیونها گوشی موبایل در سرارسر دنیا از این طریق ویروسی شده اند .

نوشته شده در یکشنبه 6 آذر 1384 و 07:11 ق.ظ توسط امید

ویرایش شده در - و -Script Menu مرا بیاد بیاور آن زمان که ازمن نشانی نباشد

 

مرا بیاد بیاور آن زمان که ازمن نشانی نباشد

Script Menu