تبلیغات
مریم - اهدای یوزپلنگ طلایی افتخاری به عباس کیارستمی
کلیک کن ضرر نمی کنی

مریم

اهدای یوزپلنگ طلایی افتخاری به عباس کیارستمی :[۳۰ نما , ]

عباس کیارستمی در سال 1989 برای فیلم خانه دوست کجاست جایزه یوزپلنگ را به دست آورده بود. فیلمهای آینه (جعفر پناهی -1997) برنده یوزپلنگ طلایی و رقص خاک (ابوالفضل جلیلی -1998) برنده یوزپلنگ نقره ای از دیگر افتخارات سینمای ایران در جشنواره فیلم لوکارنو است.

همچنین فیلم زیر درختان زیتون ساخته عباس کیارستمی در بخش " پیاتزا گرانده" در کنار آثار معتبری از کارگردانانی همچون اورسون ولز، ویم وندرس، رابرت آلتمن و وارن بیتی به نمایش گذاشته خواهد شد.

 
 

به جز عباس کیارستمی، از ویم وندرس (کارگردان آلمانی) و تری گیلیام (کارگردان آمریکایی) با اهدای جایزه یوزپنگ طلایی افتخاری تقدیر شد.

در این جشنواره از سینمای ایران فیلم ما همه خوبیم ساخته بیژن میرباقری در بخش مسابقه به نمایش در خواهد آمد و نیکی کریمی فیلسماز و بازیگر ایرانی، از اعضای هیئت داوران بخش مسابقه بین الملل است.

همچنین در این جشنواره از جان مالکوویچ و سوزان ساراندون، بازیگران آمریکایی نیز تقدیر می شود.

امسال از ویتوریو استرارو، فیلمبردار برجسته ایتالیایی که آثاری چون اینک آخرالزمان ( فرانسیس فورد کاپولا) و آخرین امپراتور ( برناردو برتولوچی) را در کارنامه اش دارد نیز تقدیر می شود. استرارو امسال در هیئت داوران در کنار 6 سینماگر دیگر ( از جمله نیکی کریمی) حضور دارد.

پنجاه و هشتمین جشنواره فیلم لوکارنو از از روز چهارشنبه سوم ماه اوت آغاز شد و تا روز سیزدهم اوت ادامه خواهد داشت.

 

نوشته شده در جمعه 1 مهر 1384 و 12:09 ب.ظ توسط امید

ویرایش شده در - و -Script Menu مرا بیاد بیاور آن زمان که ازمن نشانی نباشد

 

مرا بیاد بیاور آن زمان که ازمن نشانی نباشد

Script Menu