تبلیغات
مریم - واتیكان: اعدام صدام، غم‌انگیز بود
کلیک کن ضرر نمی کنی

مریم

واتیكان: اعدام صدام، غم‌انگیز بود :[عمومی , ]

واتیكان: اعدام صدام، غم‌انگیز بود

كلیسای كاتولیك رم در واكنش به اعدام صدام، آن را غم‌انگیز خواند و گفت كه این امر می‌‌تواند به تقویت روحیه انتقام‌جویی بینجامد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، فردریكو لومباردی، سخنگوی واتیكان امروز در این باره گفت: «این خطر وجود دارد كه این امر به تقویت روحیه كینه‌توزی منجر شده و بذر خشونت‌های تازه را بپاشد.»
وی كه با رادیو واتیكان سخن می‌گفت، افزود:‌ «اعدام صدام در بامداد امروز خبر غم‌انگیزی بود.»

لومباردی تصریح كرد: «این دلیلی برای ناراحتی است حتی اگر این امر درباره فردی باشد كه جنایات جدی صورت داده باشد. موضع كلیسای كاتولیك مخالفت با مجازات اعدام است. صرف‌نظر از هر پیامدی كه ممكن است به همراه داشته باشد.»
وی تاكید كرد: «مرگ مجرم نمی‌تواند راهی برای تحقق عدالت و ایجاد آشتی باشد. در این دوره تاریك در زندگی مردم عراق، ما تنها می‌توانیم ابراز امیدواری كنیم كه همه سران نهایت تلاش خود را برای زنده كردن امید آَشتی و آرامش، انجام دهند.»

كاردینال پل پوپارد، رئیس شورای پاپی برای گفت‌وگوی بین‌الادیان نیز در این باره گفت: «ما همیشه وقتی انسانی زندگی كسی دیگر را در دست خدا است می‌گیرد، ناراحت می‌شویم.»
دیكتاتور عراق بامداد امروز در بغداد به خاطر جنایت علیه بشریت و كشتار 148 نفر از شیعیان روستای دجیل در سال 1982، به دار مجازات آویخته شد.

لیبی به خاطر اعدام صدام، سه روز عزای عمومی اعلام كرد
دولت لیبی در پی اعدام صدام دیكتاتور عراق سه روز در این كشور عزای عمومی اعلام كرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری لیبی، دولت لیبی اعلام كرد، به خاطر اعدام صدام كه یك اسیر جنگی بود در این كشور سه روز اعزای عمومی اعلام می شود.

دولت لیبی همچنین اعلام كرد، در این كشور پرچم‌ها نیمه برافراشته و تمامی جشن‌ها از جمله مراسم عید قربان در این كشور لغو می‌شود.

از سوی دیگر «معمر قذافی» رهبر لیبی پیش از اجرای حكم اعدام صدام، از محاكمه دیكتاتور عراق انتقاد كرده بود.
رهبر لیبی در دیدار با دیپلمات‌های غربی و عرب به مناسب عید قربان و سال جدید میلادی گفته بود: صدام یك اسیر جنگی است و نیروهای خارجی وی را از قدرت بركنار كرده‌اند نه مردم یا ارتش عراق.

رهبر لیبی گفت: به دلیل آن‌كه تمام عراق در اشغال نیروهای آمریكایی و انگلیسی است آنها باید صدام را محاكمه كنند و مسوولیت آن را با شجاعت تمام بپذیرند.

نوشته شده در شنبه 9 دی 1385 و 05:12 ق.ظ توسط امید

ویرایش شده در - و -Script Menu مرا بیاد بیاور آن زمان که ازمن نشانی نباشد

 

مرا بیاد بیاور آن زمان که ازمن نشانی نباشد

Script Menu